Tomar Farma - CERES wręczenie wieńca dożynkowego 2018

Wręczenie wieńca dożynkowego Tomaszowi i Agnieszce Wrzeszcz, właścicielom firmy Tomar Sp.z o.o. przez pracowników Tomar Farma - CERES, z okazji zakończenia tegorocznych żniw. 

 

 

 

Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań:

Panu Bogu za plony, a ludziom za trud.

To jednak również czas refleksji nad tym, jak ważna jest ludzka solidarność i współdziałanie - aby było z czego dożynkowy chleb upiec i aby go sprawiedliwie podzielić. Ten rok był dla rolników trudny. Część upraw nie przetrzymała zimowych mrozów. Susze spowodowały w wielu gospodarstwach znaczne szkody a plony są niestety niższe niż w roku ubiegłym. Odczujemy to wszyscy, bo rolnictwo jest wiodącą dzieciną gospodarki, jednym z najważniejszych elementów potrzebnych do życia. I choć nie każdego roku możemy cieszyć się efektami adekwatnymi do wysiłku, nie mamy w tej dziecinie powodów do kompleksów, ponieważ nie mamy wpływu na panujące warunki atmosferyczne.

Pomimo nie najlepszych gleb, mamy ogromny potencjał oparty przede wszystkim na wysokiej kulturze gospodarowania. Te sukcesy okupione są ciężką pracą, ale wiążą się z nowoczesnym podejściem do produkcji i handlu. 

Dziękujemy wszystkim za trud i pracę włożoną w tegoroczne żniwa a także tym, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych dożynek, dając nam wszystkim możliwość podzielenia się wspólnie chlebem, tym chlebem na który musieliśmy tak ciężko pracować przez cały rok.

Dziękujemy za to, że możemy przeżyć ten dzień z godnością i radością - a w szczególności dziękujemy szefostwu Tomaszowi i Agnieszce Wrzeszcz.

Mowę przygotował Pan Tomasz Brzeziński.

Dziękujemy! - ekipa Ceres